Siten använder cookies och geografisk positionering för att förbättra användbarheten och göra innehållet mer relevant för dig. Läs mer här

Redovisningscentralen

På två platser i Sverige finns SVs redovisningscentral som arbetar med ekonomi och lönehantering för hela organisationen.

 

Örebro

Kristina Andersson
Chef redovisningscentralen, platsansvarig RC Örebro
Kontakt: 08-587 686 76
070-855 30 82
kristina.rc.andersson@sv.se 

 
   
Jenny Askerblom
Redovisningsansvarig
Kontakt: 08-587 686 67, 
070-855 30 76
jenny.askerblom@sv.se
   
Rebecca Åkerberg Langhé 
Ekonom
Kontakt: 08-587 686 74
rebecca.langhe@sv.se
   
Thomas Nilsson
Ekonom 
Kontakt: 08-587 686 75, 070-855 30 69
thomas.nilsson@sv.se
   
Urban Westerlund
Ekonom
Kontakt: 08-587 686 02 
urban.westerlund@sv.se
   
Natalia Ogorodnikova, tjl 
Ekonom 
Kontakt: 08-587 686 93
natalia.ogorodnikova@sv.se
   
Sabah Mourad
Ekonomiassistent
Kontakt: 08-587 686 24 
sabah.mourad@sv.se
 
   
Richard Larsson
Ekonom
Kontakt: 08-587 686 27
richard.larsson@sv.se 
   
Inger Wetterstrand 
Ekonomiassistent 
Kontakt: 08-587 686 68 
inger.wetterstrand@sv.se
 
   
Sofia Rydberg
Ekonomiassistent
Kontakt:08 587 686 69
sofia.rydberg@sv.se 

 

 

 

 

   
Petronella Holmstedt, vik
Ekonom
Kontakt:08 587 686 93
petronella.holmstedt@sv.se 
 
   

Sandra Glans
ekonomiassistent
sandra.glans@sv.se

 
   
Gabriella Wallin verksamhetscontroller
gabriella.wallin@sv.se
 

 

 

 

Uddevalla

Karin Back, platsansvarig löneadministratör
Kontakt: 0522-65 33 32

karin.back@sv.se

 
   

Veronica Hägg
Tjänstledig
Löneadministratör
Kontakt: 0522-65 36 98
Mobil  0708-55 70 98 
veronica.hagg@sv.se

   
Therese Drottz
Löneadministratör
Kontakt: 0522-65 33 37
therese.drottz@sv.se 
   
Susanne Wigenius
Löneadministratör
Kontakt: 0522-65 33 38
susanne.wigenius@sv.se 
   

Sonny Johansson, vik
Löneadministratör
Kontakt: 0522-65 36 97
sonny.johansson@sv.se 

 
   

Maria Andersson
löneadministratör
maria.andersson@sv.se