I Gävle just nu

Är du intresserad av franska språket? Välkommen att anmäla dig till Fransk Temadag torsdag 31/5 kl. 14.00-17.30!

Klicka och läs mer här! 

 __________________________________________________________________

 Nu startar studiecirkeln DIN EGEN MAKT

För dig som vill påverka ditt liv. Att ta fram de drömmar och idéer som du har och använda dom för att förbättra ditt liv.
Cirkeln innehåller olika verktyg som du kan använda. Du bestämmer själv vilka av dom som passar just dig och det som du vill förändra.

Måndagar 18.00-19.30
Ledare: Olle Nordin och Emelie Lundin

Läs mer >>>

__________________________________________________________________

Bachata Practica tisdagar kl.19.30 på Maxim i Gävle!

Du behöver inte gå någon kurs för att delta, ALLA ÄR VÄLKOMNA, entré 20 kr. ___________________________________________________________________

Bailamore Fridays på Musikhuset/Sjömanskyrkan Gävle varannan fredag
(18/5, 2/6) kl. 19.00-23.00 - Välkommen!

  • 19.00–20.00 prova-på-dans. 20.00-23.00 en blandning av olika medryckande danser som t.ex. salsa, bachata, merenge, reggaeton och andra heta latinorytmer!
  • Bjud med en vän, bekant, arbetskamrat, granne eller familjemedlem
  • Kaffe och fika finns att köpa i caféet.

__________________________________________________________________

TANGOCAFÉ på onsdagar 18.00-21.00 på Musikhuset/Sjömanskyrkan Gävle - Välkommen! Försäljning av kaffe m.m. i caféet.
___________________________________________________________________  

Tillbaka >>>