Personal

Maria Strömberg

Avdelningschef

Adress: G:a Stationsgatan 7 C, 382 30 Nybro
Telefon: 0481-76 60 70
E-post: maria.stromberg@sv.se

Arbetsuppgifter: Verksamhetens innehåll och kvalitet i hela länet. Löner, ekonomi och övergripande personal samt arbetsmiljöfrågor.  

Mirsada Bajraktarevic

Verksamhetsutvecklare

Sandgatan 59, 387 35 Borgholm
0485-58 11 80
mirsada@sv.se

Arbetsuppgifter: Ansvarig för verksamheten i Borgholm och Mörbylånga kommun. 

Elin Byström

Verksamhetsutvecklare

Norra Långgatan 34, 392 32 Kalmar
0480-43 04 61
elin.bystrom@sv.se 

Arbetsuppgifter: Ansvarig för verksamheten i Kalmar kommun. 

Anna-Karin Cederstrand Karlsson

Verksamhetsutvecklare

Hantverksgatan 1, 572 31 Oskarshamn
0492-56 48 10
anna-karin.cederstrand.karlsson@sv.se

Arbetsuppgifter: Ansvarig för verksamheten i Högsby och Oskarshamn kommuner. IT-, Telefoni- och Gustavansvarig. Utbildning av cirkelledare. Regional verksamhetsutveckling. 

Sussi Forsell

Verksamhetsutvecklare

Gamla Stationsg. 7C, 382 30 Nybro
0481-766079
sussi.forsell@sv.se

Arbetsuppgifter: Ansvarig för verksamhet i Emmaboda, Nybro och Torsås kommuner. Projektledare TIA-projektet Nya möten i Orrefors Park. 

Karina Helmersson

Verksamhetsutvecklare / Kommunikatör

G:a Stationsgatan 7 C, 382 30 Nybro
0481-76 60 72
karina.helmersson@sv.se

Arbetsuppgifter: Extern och intern kommunikation. Ansvarig för verksamhet i Nybro, Torsås och Emmaboda kommuner. Regional verksamhetsutveckling. 

Martin Johansson

Projektledare TIA Västervik Vimmerby

Kolonivägen 5, 59361 Västervik

0490-56 69 00

martin.johansson@sv.se

Arbetsuppgifter: Projektledare TIA-projektet Vimmerby och Västervik. 

Marianne Leijon 

Verksamhetsutvecklare

Sevedegatan 34, 598 37 Vimmerby
0495-75 89 22
marianne.leijon@sv.se

Arbetsuppgifter: Ansvarig för verksamheten i Hultsfred och Vimmerby kommun.

Sara Leijon 

Verksamhetsutvecklare (sjukskriven)

Häradshövdingegatan 8, 383 30 Mönsterås
0499-71 41 50
sara.leijon@sv.se

Arbetsuppgifter: Ansvarig för verksamheten i Mönsterås kommun. 

Ingegärd Nilsson

Kundcenter

Hantverksgatan 1, 572 31 Oskarshamn
0491-45 48 40
ingegard.nilsson@sv.se

Arbetsuppgifter: Ekonomi och administration.

Suzanne Rundström

Verksamhetsutvecklare

G:a Stationsgatan 7 C, 382 30 Nybro
0481-76 60 71
suzanne.rundstrom@sv.se

Arbetsuppgifter:  Ansvarig för verksamhet i Nybro, Torsås och Emmaboda kommuner. Ekonomi och administration.

Petra Sundin

Verksamhetsutvecklare 

G:a Stationsgatan 7 C, 382 30 Nybro
0481-76 60 75
petra.sundin@sv.se

Arbetsuppgifter: Ansvarig för verksamheten i Nybro, Torsås och Emmaboda kommuner

Birgitta Svensson

Verksamhetsutvecklare

Kolonivägen 5, 593 61 Västervik
0490-56 69 02
birgitta.svensson@sv.se

Arbetsuppgifter: Ansvarig för verksamheten i Västervik kommun. 

Elisabeth Wall

Verksamhetsutvecklare

Häradshövdingegatan 8, 383 30 Mönsterås
0480-43 04 60
elisabeth.wall@sv.se

Arbetsuppgifter: Vikarierande verksamhetsutvecklare Mönsterås samt cirkelledare data/IT.