Sveriges närmaste studieförbund

Studieförbundet Vuxenskolan är det studieförbund som finns i flest kommuner runt om i Sverige.

I Västerbotten har vi sjutton lokalkontor samt ett länskansli vilket innebär att vi har minst ett kontor i varje kommun.

Se kontaktuppgifter till ditt närmaste kontor nedan.  Klicka på  ort för att se personal på respektive ort.

 


Länskansli

090-70 42 50
vasterbotten@sv.se

Bjurholm

0932-100 80
bjurholm@sv.se

Burträsk

0914-551 40
burtrask@sv.se

Dorotea

0942-103 30
dorotea@sv.se

Lycksele

0950-125 85
lycksele@sv.se

Lövånger
lovanger@sv.se

Malå

0953-102 13
mala@sv.se

Nordmaling

0930-316 05
nordmaling@sv.se

Norsjö

0918-108 96
norsjo@sv.se

Robertsfors

0934-108 95
robertsfors@sv.se

Skellefteå

0910-850 10
skelleftea@sv.se

Sorsele

0952-101 54
sorsele@sv.se

Storuman

0951-333 24
storuman@sv.se

Umeå

090-12 55 85
umea@sv.se

Vilhelmina

0940-553 89
vilhelmina@sv.se

Vindeln

0933-106 56
vindeln@sv.se

Vännäs

0935-132 40
vannas@sv.se

Åsele

0941-108 00
asele@sv.se