Västerås

Studieförbundet Vuxenskolan Västmanland

Östra Kyrkogatan 3 
722 15 Västerås

Växeln: 021-12 80 85
E-post:  vastmanland@sv.se

Öppettider
Måndag-torsdag   9.00-16.00
Lunchstängt 12.00-13.00
Fredag   9.00-12.00



          

Personal

 

Monica Stolpe-Nordin
Avdelningschef
Telefon: 010-410 12 80
E-post: monica.stolpe-nordin@sv.se 

 

 

 

Birgitta Janulf
Administration 
Telefon: 010-410 12 02
E-post: birgitta.janulf@sv.se   

 

Maria Holmström
Administration 
Telefon: 010-410 12 01
E-post: maria.holmstrom@sv.se

Lena Olofsson
Verksamhetsutvecklare
Telefon: 010-410 12 03
E-post: lena.olofsson@sv.se 

Camilla Bohm-Coleman
Verksamhetsutvecklare
Funktionsnedsättning och Integration 
Telefon: 010-410 12 04
E-post: camilla.bohm-coleman@sv.se

Pelle Saether
Musikhandläggare
Telefon: 010-410 120 5
E-post: pelle.saether@sv.se 

Pauline Salzer
Verksamhetsutvecklare
Miljö, hälsa och hantverk
Telefon: 010-410 12 06 
E-post: pauline.salzer@sv.se

 

Susanne Widsell 
Verksamhetsutvecklare/kommunikatör
Telefon: 010-410 12 22
E-post: susanne.widsell@sv.se 

Lena Bergquist
Verksamhetsutvecklare
Folkhälsa och Miljö
Telefon: 010-410 12 08
E-post: lena.bergquist@sv.se

 


Linnea Landstedt 

Verksamhetsutvecklare
Telefon: 010-410 12 11
E-post: linnea.landstedt@sv.se 

 

 
Margareta Hallner 
Verksamhetsutvecklare 
Telefon: 010-410 12 04 
E-post: margareta.hallner@sv.se 

 

 

Joakim Öhrndalen
Verksamhetsutvecklare 
Telefon: 010-410 12 09
E-post: joakim.ohrndalen@sv.se