Kontakt

Kundcenter:
Du når vårt kundcenter på 0771-20 20 70 eller kalmarlan@sv.se

Öppettider kundcenter:
Mån-tors kl 9:00-16:00 Fre kl 9:00-12:00, lunchstängt 12:00-13:00

Lokala kontor

Studieförbundet Vuxenskolan i Kalmar län har sju lokala kontor runt om i länet. Välkommen in!

Borgholm

Sandgatan 59
387 35 Borgholm

Verksamhetsutvecklare:
Mirsada Bajraktarevic
Telefon: 0485-58 11 80
E-post: mirsada@sv.se

Kalmar

Norra Långgatan 34
392 32 Kalmar

Verksamhetsutvecklare
Elin Byström
0480-43 04 61
elin.bystrom@sv.se 

Mönsterås

Häradshövdingegatan 8
383 30 Mönsterås

Verksamhetsutvecklare:
Sara Leijon (sjukskriven)
Telefon: 0499-71 41 50
E-post:sara.leijon@sv.se
Elisabeth Wall, vikarierande verksamhetsutvecklare
Telefon: 0480-43 04 60
E-post: elisabeth.wall@sv.se 

Nybro

Gamla Stationsgatan 7 C
382 30 Nybro

Verksamhetsutvecklare:
Petra Sundin
Telefon: 0481-76 60 75
E-post: petra.sundin@sv.se

Sussi Forsell
Telefon: 0481-76 60 79
E-post: sussi.forsell@sv.se

Karina Helmersson
Telefon: 0481-76 60 72
E-post: karina.helmersson@sv.se

Suzanne Rundström
Telefon: 0481-76 60 71
E-post: suzanne.rundstrom@sv.se

 

Oskarshamn

Hantverksgatan 1
572 31 Oskarshamn

Verksamhetsutvecklare:
Anna-Karin Cederstrand Karlsson
Telefon: 0492-56 48 10
E-post: anna-karin.cederstrand.karlsson@sv.se

Ekonomi och administration:
Ingegärd Nilsson
Telefon: 0491-45 48 40
E-post: Ingegard.nilsson@sv.se

Vimmerby

Sevedegatan 34 3 tr
598 37 Vimmerby

Verksamhetsutvecklare:
Marianne Leijon
Telefon: 0495-75 89 22
E-post:marianne.leijon@sv.se

Västervik

Kolonivägen 5
593 61 Västervik

Verksamhetsutvecklare:
Birgitta Svensson 
Telefon: 0490-56 69 02
E-post: birgitta.svensson@sv.se

Ledning:

Maria Strömberg

Avdelningschef
Adress: G:a Stationsgatan 7 C, 382 30 Nybro
Telefon: 0481-76 60 70
E-post: maria.stromberg@sv.se

Projektledare

Martin Johansson

Projektledare TIA Västervik Vimmerby
Kolonivägen 5, 59361 Västervik
Telefon: 0490-56 69 00
E-post: martin.johansson@sv.se

Sussi Forsell

Projektledare TIA Orrefors
Telefon: 0481-76 60 79
E-post: sussi.forsell@sv.se