MZ I AM NOW Yoga

Personer sitter i lotusställning och mediterar på ett ljust trägolv i en yogastudio.

Information

I AM NOW   Yoga på djupet.
Passen ni gör under kursen består av enkla fysiska övningar, sköna andningstekniker, djupavslappning, kroppsmeditation/wabing samt meditation.
Inga förkunskaper krävs. Passar alla. På matta och/eller stol.


Målgrupp

Inga förkunskaper krävs



Innehåll

Grundläggande baskurs inom I AM, utvecklat av Göran Boll grundaren av MediYoga



Studiematerial

Mjuka kläder och yogamatta ev meditationskudde.  Medtag gärna egen matta samt kudde. Mattor finns samt ett fåtal kuddar. En liten filt kan vara skönt också.



Gruppstorlek

Denna kurs har plats för 15 deltagare.
OBS! På denna kurs lämnas inga rabatter.



Om kursledaren

Margareta Zell, men kallas för Maggan och har yogat i drygt 10 år. Det var min sviktande hälsa som gjorde att jag började yoga.
Har varit instruktör sedan 2023 och är idag diplomerad I AM-instruktör, utbildad vid I AM Academy (grundad av Göran Boll). Jag guidar medvetenhetsbaserad yoga, stillhet och närvaro med fokus på återhämtning, balans och inre förankring.
I kursen ingår Wabing och mycket annat om kropp och själ som jag gärna delar med mig av. Alla behöver stanna upp och bara andas och slappna av med lite töj och böj. Välkomna!

Startdatum:

2026-02-23

Tid:

14:30 - 16:00

Antal tillfällen:

6

Veckodag:

Mån

Lediga platser:

Arrangemangsnr:

15042

Plats:

Studieförbundet Vuxenskolan , Möllegatan 11, 31147 Falkenberg

535 SEK

Hitta hit

Har du några frågor?

Kontakta SV Halland