Soppor och Samtal
Information
Det finns många skäl till att vara med i en BOKCIRKEL.Mer läsning i livet, nya perspektiv och fler tillfällen att prata böcker med andra intresserade.
I den här boken får du reda på det mesta som behövs för att starta upp eller förnya bokcirkeln. Du får förslag på teman, upplägg, böcker som passar att prata om tillsammans och fördjupande diskussionsfrågor.
SOPPA är perfekt för bokcirkeln. I boken hittar du soppor för alla tillfällen-enkla, kryddiga och mustiga, för vardag och för fest. Soppor som är lätta att laga och går att förbereda. Du får dessutom våra godaste sopptillbehör och efterrättsfavoriter.
Inspireras och bjud in till soppor och samtal!
Cirkeln är gratis, men om du önskar köpa boken så kostar den 230kr.
Susanna Lundell är journalist och kulturvetare och har varit chefredaktör för flera tidskrifter. Hon har skrivit novellsamlingen Flyg, flyg.
Pernilla Rönnlid är journalist och har skrivit kokböckerna Studenköket-quick and tasty och Potatis- jordens guld. Tillsammans är de med i flera bokcirklar.
Startdatum:
Ej fastställt
Tid:
Tid ej fastställt
Antal tillfällen:
3
Veckodag:
Arrangemangsnr:
61268
Kostnadsfri
Inget datum eller startdatum passerat
Anmäl intresse för att deltagande eller önskemål om framtida datum. Ange önskemål i meddelande vid bokning