Körsång - pop & rock!
Information
Innehåll
Välkommen till en kör där sångglädjen står i centrum och där alla röster får ta plats! Här handlar det inte om att vara bäst – utan om att ha kul, känna gemenskap och njuta av musikens magi tillsammans.
Oavsett om du aldrig sjungit i kör förut eller bara längtar efter att få sjunga för din egen skull, så är du hjärtligt välkommen
Alla är välkomna och du behöver inte kunna noter, bara du gillar att sjunga. I den här kören får du lära dig uppvärmning och sångteknik. Vi sjunger pop, rock, blues & ballader och sjunger på svenska, engelska och meänkieli.
Om ledaren
Ann-Christine Ojanlatva - Jobbat med musik i 40 år är legitimerad musiklärare. Musiken är känslornas språk och de vill lära mig mer om. Nyfiken på livet och brukar kalla mig konstfärdig mångsysslare.
Bra att veta
Kursen är upplagd på 10 sammankomster och kurslokalen är Junosuando Guesthouse, Folketshusvägen 37.
Anmälan
Anmäl senast 10/1!
r
Bra att veta
Du får kallelse och faktura på e-post innan kursen startar. Kallelsen bekräftar att du fått en plats.
Ibland hamnar e-post från oss i skräpposten, så titta gärna där om du saknar information från oss.
Om du fortfarande inte fått någon information någon dag innan kursstart, hör av dig till oss!
Kursen kan ställas in eller flyttas fram vid för få anmälningar.
Vill du komma i kontakt med SV Pajala?
Välkommen att ringa oss på tfn 0978-10506Startdatum:
2026-01-15
Tid:
18:00 - 19:30
Antal tillfällen:
10
Veckodag:
Tors
Arrangemangsnr:
89010
Plats:
Junosuando Guesthouse, Folketshusvägen 37, 98496 Junosuando
795 SEK