Musik på Kulturhuset Eden, Lilla Edet

Kvinna med hörlurar sjunger i mikrofon i en studio.

Information

Välkommen till Musik på museet:

Emil och Zandra Ernebro är två erfarna artister utbildade på Musicans Institute i Los Angeles. Emils spelstil, "fingerstyle", innebär att melodi, kompgitarr och basgångar spelas samtidigt.

Zandra är sångerska och har bred erfarenhet som frontfigur i rockband och som soloartist i många olika sammanhang och genrer. Bland annat har hon uppträt med världsgitarristen Jim Nichols i Nashville, Tennessee.

Förbokning/Anmälan:

Om du inte har förbokat, kan vi inte garantera dig plats, oavsett hur långt du har åkt. Det går bra att anmäla sig direkt på denna sidan. Det går även bra att anmäla sig via vår kundtjänst: 010-33 00 900.

Kostnad

Entréavgiften 100 kr betalas i kulturhusets entré med Swish. (50 kr för medlemmar i Lödöse museums stödförening.)

I samarbete med Lilla Edets kommun, Lödöse museum samt Stödföreningen för Lödöse museum.

Startdatum:

2026-12-03

Tid:

18:30 - 19:30

Antal tillfällen:

1

Veckodag:

Tors

Lediga platser:

Arrangemangsnr:

107768

Plats:

Kulturhuset Eden , Göteborgsvägen 61, 46331 Lilla Edet

Visa på karta

100 SEK

Har du några frågor?

Kontakta SV Väst