SPF Höör: Matlagning

Fyra personer sitter runt ett träbord och delar på en färgglad måltid med sallad, grönsaker och små rätter.

Information

Intresseanmälan.

Nej, första träffen blir inte på julafton klockan 15. Då är det ju Kalle Anka.
När tillräckligt många anmält sitt intresse kallar jag till infoträff och då bestämmer vi dagar och tider tillsammans.

Vi träffas i mindre grupper och lagar mat tillsammans. Kanske vi har olika teman för olika träffar. Vegetariskt, viltkött, thailändskt, indiskt eller husmanskost. Vi äter tillsammans det som vi lagar och har trevligt ihop.

Dagar och tider är inte bestämt. Skriv gärna önskemål om dag och tid i anmälan. Vill du bli cirkelledare för cirkeln? Kontakta mig.

Vad innebär det att vara cirkelledare?
Att vara cirkelledare innebär inte att man ska sitta på all kunskap i ämnet. Det innebär att man är den som håller ihop cirkeln, att man ansvarar för närvaron och ser till att träffarna blir av. Du håller kontakten med mig på SV och får möjlighet att gå en cirkelledarutbildning.

Har du frågor kontaktar du mig på lisa.formare@sv.se eller 0707341184.
/Lisa Formare på Studieförbundet Vuxenskolan

Startdatum:

2025-12-24

Tid:

15:00 - 16:00

Antal tillfällen:

8

Veckodag:

Ons

Arrangemangsnr:

201529

Plats:

SPF-lokalen Höör, Tvärgatan 2, 24332 Höör

Kostnadsfri

Har du några frågor?

Kontakta SV Skåneland