Prova på Mediyoga kostnadsfritt
Information
Prova på ett kostnadsfritt pass i Mediyoga!!
Vi fokuserar på andning och lugna övningar som alla kan medverka i oavsett smidighet och ålder.
Denna yogan är framarbetad på Karolinska Institutet framför allt med fokus på att hantera stress och att förebygga hjärt- och ryggproblem. Mediyoga används idag flitigt för alla åldersgrupper som vill hitta lugnet och smidigheten.
Passet går ut på att sänka blodtryck, få bättre sömn samt mer energi i vardagen, för att nämna några effekter. Vi jobbar med leder, ligament, muskler, körtlar och inre organ via yogan.
Under passet håller vi ögonen slutna för att gå in i oss själva och fokusera helt på andning i samband med övningarna.
Vid intresse kommer studiecirkel att kunna erbjudas under 5 tillfällen, 1 gång per vecka.
Förkunskaper:
Passar alla, även dig som har svårt med rörligheten
Ledare:
Ann Karlsson som varit vår ledare under många år i yoga
Att tänka på:
Din anmälan är bindande då ett startdatum finns. För mer info, läs våra avboknings- och anmälningsvillkor. Om inget startdatum finns vid anmälan, ses din anmälan som intresseanmälan. Vi kommer kontakta dig när startdatum finns, och fråga om du fortfarande är intresserad och vill behålla din plats.
Bra att veta:
Det går bra att delbetala kursavgiften! Kontakta oss så hjälper vi dig eller välj delbetalning via KLARNA då du anmäler dig via webben.
Startdatum:
2026-11-03
Tid:
17:00 - 18:00
Antal tillfällen:
1
Veckodag:
Tis
Lediga platser:
Arrangemangsnr:
57706
Kommun:
Karlshamn
Avdelning:
SV Blekinge
950 SEK