Hela människan hela livet - föreläsning och samtalskväll Sävsjö

Två personer med suddiga ansikten, en kvinna utomhus i rosa klänning och en man inomhus i uniform framför färgglad skylt.

Information

Bra att veta

Livet kan ibland innehålla utmaningar som stress, oro, ensamhet och sjukdom. Vi vill inbjuda till en kväll om hur vi kan stärka vår hälsa på olika sätt för en förbättrad livskvalitet. Efter föreläsningen finns tid för dialog för den som vill.

Medverkande under kvällen

Anna Svärd - vårdlärare Johan Ekblad - suicidpreventionssamordnare

Anmälan

Ingen anmälan. Under kvällen serveras fika.

Arrangörer

Sävsjö Kommun i samverkan med Räddningstjänsten, Studieförbundet Vuxenskolan

Frågor

Om du har några frågor är du välkommen att kontakta cindie.andersson@sv.se 0704-31 39 01.

SV:s kurser och verksamhet utgår ifrån studiecirkelns pedagogik. I studiecirkeln förenas lärande och personlig utveckling, samtidigt som vi ger plats för grundläggande demokratiska värderingar. Grunden är det egna intresset och den fria viljan. Hela gruppen, ledaren och deltagarna, bidrar med sin kunskap, sin nyfikenhet, sina erfarenheter och frågor för att påverka studiecirkelns inriktning och innehåll.

Startdatum:

2026-09-08

Tid:

18:00 - 19:00

Antal tillfällen:

1

Veckodag:

Tis

Arrangemangsnr:

109020

Plats:

Studieförbundet Vuxenskolan, Köpmangatan 4, 57635 Sävsjö

Visa på karta

Kostnadsfri

Har du några frågor?

Kontakta SV Jönköpings län